برای تجربه بهتر ، مرورگر خود را به کروم، فایرفاکس، اوپرا یا اینترنت اکسپلولر تغییر دهید.
کتاب ۳۰ سالگی چگونه زندگی دلخواه خود را به دست آورید

کتاب ۳۰ سالگی چگونه زندگی دلخواه خود را به دست آورید

‌درباره‌ی کتاب سی سالگی اثر الن جکسون و شیلا پانچال

سی سالگی زمان مهمی در زندگی هر شخص است. وقتی به سی سالگی‌ می‌رسیم دردهه‌ای قرار می‌گیریم که تقریبا در میانه‌ی راه زندگی قرار دارد. به همین دلیل تولد سی‌سالگی زمانی است که همه‌ی ما خواه و ناخواه در آن درنگ می‌کنیم و نگاهی به گذشته‌ی خود می‌اندازیم.

سی سالگی زمانی است که انسان به درستی درک می‌کند که زندگی شاید طبق برنامه‌ریزی‌هایش پیش نرود و باید فکری برای تدارک زندگی آرام ودلخواه در سال‌های دراز باقی‌مانده از عمر کرد. سی‌سالگی زمانی است که ناگهان تصور می‌کنید از خیلی کارها عقب مانده‌اید. هنوز ازدواج نکرده‌اید. یا فرزند اولتان به دنیا نیامده است. یا آن مدل مشهوری که تصور می‌کردید نشدید. یا آن دکترایی که دوست داشتید را نگرفتید. نه تنها موفق نشده‌اید بلکه نیمه موفق هم نیستید. اما نگران نباشید. کتاب سی سالگی متعلق به شماست. کتاب سی سالگی به شما یاد می‌دهد که سی سالگی دیر نیست و برای بسیاری از اهدافی که فکر می‌کردید باید تابحال به آن‌ها رسیده باشید وقت دارید. سی‌سالگی کتابی روان و شیرین است که پس از بررسی شرایط ذهنی شما به عنوان یک سی‌ ساله درصدد کمک به شما و در نهایت بررسی واقع‌بینانه‌ی مشکل برخواهد آمد.

مروری بر فصل‌های کتاب سی سالگی

کتاب سی‌سالگی در هفت فصل نوشته شده است که به ترتیب عناوین زیر را دارند:

 • رسیدن به افسردگی سی سالگی
 • تغییرات را ایجاد کنید
 • کسب درآمد
 • زندگی عشقی
 • نزدیک‌ترین و عزیز‌ترین
 • لذت و تندرستی
 • شاد ماندن

‌در بخشی از کتاب سی سالگی می‌خوانیم

من زندگی شغلی منحصربه فرد خود را پیدا کرده‌ام اما از انجام دادن آن بسیار وحشت دارم:

چه اتفاقی می‌افتد اگر به درستی بدانید که از زندگی‌تان چه می‌خواهید. اما مطمئن نباشید که آماده جهش به دنیای ناشناخته هستید یا نه؟ کار دشواری است. شما ساعت‌های زیادی را صرف کرده‌اید تا درجایی که الان هستید قرار بگیرید و سرمایه شما نتیجه مطلوب را بدهد. سرانجام مهارت‌ها و کاردانی‌های شما شناخته می‌شود و برای کار سختی که انجام می‌دهید پول خوبی هم پرداخت می‌شود. شما زندگی خوبی فراهم کرده‌اید که با درآمدتان همخوانی دارد و در بین همکارانتان دوستان زیادی یافته اید. دلتان می‌خواهد به دنبال رویاهایتان بروید. دست از کاربکشيد و شروع به داستان‌نویسی کنید اما می‌دانید کار ساده ای نیست. برای شروع نیاز به مکانی دارید آما چگونه اجاره بهای آن را خواهید پرداخت.

در اوایل دهه بیست سالگی تمایل دارید که با رویاهایتان زندگی کتید و به واقعیت بی اعتنایید. اما هرچه بزرگ‌تر می شوید و به آینده بیشتر فکر می‌کنید. خودتان را دروضعیتی می‌یابید که به طرح‌های درازمدت جهت کار در موسسات خیریه و نویسندگی بیشتروبیشتر فکر می‌کنید. انتخابی که یک بار در لیست امورتان قرار داده بودید تا روزی آنجامش دهید. انتخاب بسیار قریبنده ای می شود.

‌درباره‌ی الن جکسون و شیلا پانچال نویسندگان کتاب سی سالگی

آن‌طور که نویسندگان کتاب در مقدمه‌ی آن نوشته‌اند این کتاب حاصل همکاری مشترک الن جکسون روانشناس و شیلا پانچال مشاور است. الن جکسون پس از مدتی تجربه‌ی کار اداری، شغل کارمندی را رها کرد و به تحصیل رشته‌ی روانشناسی پرداخت. شیلا پانچال هم با داستانی مشابه زمانی به خود آمد که احساس کرد زندگی او بیش از انجام یک شغلش اهمیت دارد. شیلا شرکتی به نام پیش از همه شادی را تاسیس کرد که به مردم و سازمان‌ها کمک می‌کند تا شادی را در راس امور خویش قرار دهند. این کتاب به قول نویسندگان آن ناشی از ملاقاتی است که دو نویسنده در زمان تحصیل رشته‌ی روانشناسی با یکدیگر داشتنه‌اند و مجموعه‌ای از تجربیاتی است که هر دو طی سپری کردن دوران سی‌سالگی‌شان با آن دست و پنجه نرم کرده‌اند.

ترجمه‌ی کتاب سی سالگی به فارسی

انتشارات انتشارات روشنگران و مطالعات زنان کتاب سی سالگی را با ترجمه‌ی سرور هاشمی تهرانی عرضه کرده و در اختیار علاقه‌مندان قرارداده است.  این کتاب ترجمه‌ای است از کتاب Turning 30: How to get the life you really want. نسخه‌ی اصلی این کتاب برای اولین بار در سال 2006 میلادی چاپ شد.

چرا باید کتاب سی سالگی را خواند؟

سی‌سالگی شتری‌ است که در خانه‌ی همه‌ی ما می‌خوابد. بسیاری از کسانی که می‌شناسیم افسردگی و اندوه سی‌سالگی را تجربه کرده‌اند و لااقل طی چند هفته در ورود به دهه‌ی سوم زندگی‌شان آن را یدک کشیده‌اند. کتاب 30سالگی به خواننده‌ی خود می‌آموزد که تجربه‌ی افسردگی سی سالگی از کجا نشئت می‌گیرد و تا چه اندازه این افسردگی منطقی و صحیح است. به علاوه دستورالعمل‌ها و راه‌های عملی در پیش پای خواننده قرار می‌دهد تا با افسون سی‌سالگی بهتر و درست‌تر کنار بیاید و زندگی را همان‌طور که خودش دوست دارد و آرزو می‌کند بسازد.

 • کتاب سی سالگی در دسته‌ی کتاب‌های راه و رسم زندگی قرار دارد.
 • کتاب سی سالگی مناسب برای گروه سنی بزرگ‌سال است.
 • تعداد صفحات نسخه‌ی چاپی کتاب 240 صفحه است که با مطالعه‌ی روزانه 20 دقیقه می‌توانید این کتاب را در 12 روز بخوانید.
 • کتاب سی سالگی جزو کتاب‌های حجیم و بلند با موضوع راه و رسم زندگی است. این کتاب برای افرادی که وقت بیشتری برای مطالعه دارند و می‌خواهند در زمینه‌ی  راه و رسم زندگی زمان بیشتری را به مطالعه اختصاص داهند انتخاب مناسبی است.

آن‌چه در بالا خواندید بررسی و نقد کتاب سی سالگی اثر الن جکسون و شیلا پانچال بود.خرید و دانلود این اثر در همین صفحه امکان‌پذیر است. برای مطالعه‌ی دیگر کتاب‌ها در زمینه‌ی روانشناسی می‌توانید به قسمت دسته‌بندی کتاب‌ها مراجعه و کتاب‌های این موضوع را یکجا مشاهده کنید.

نویسنده : الن جکسون ، شیلا پانچال

مترجم : سرور هاشمی تهرانی

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین دیدگاه‌ها

بالا