برای تجربه بهتر ، مرورگر خود را به کروم، فایرفاکس، اوپرا یا اینترنت اکسپلولر تغییر دهید.
رومئو و ژولیت؛ عاشقانه‌ی ماندگار شکسپیر

رومئو و ژولیت؛ عاشقانه‌ی ماندگار شکسپیر

کتاب رومئو و ژولیت (Romeo And Juliet) اثر مشهور ویلیام شکسپیر است. داستان عشقی پرآوازه که بین یک دختر و پسر اتفاق می‌افتد. داستان کلاسیک دیدن دختری در مهمانی و دلباختن در نگاه اول.

رومئو، فرزند خانواده‌ی مونتیگو، روزی برای دیدن دختری که دلباخته‌اش شده رزالین به مهمانی لرد کپیلوت می‌رود. اما اتفاقات عجیبی برای رومئو در این مهمانی رخ می‌دهد، عجیبترین اتفاق آن مهمانی دیدن ژولیت دختر لرد کپیولت و عاشق او شدن است. عشق، ناکامی ، عقد ، مرگ‌ ، دشمنی ، عروسی، عزا… همه از اتفاقاتی هستند که در طول داستان رخ می‌دهند.

رومئو و ژولیت ویلیام شکسپیر (William Shakespeare) در دسته‌ی تراژدی‌های این نویسنده‌ی انگلیسی قرار می‌گیرد و مانند بیشتر نمایشنامه‌های قرن شانزده و هفده در پنج پرده نوشته شده است و شهرت این داستان در تاریخ باعث شده است که افراد زیادی این کتاب را به شعر، نقاشی، رمان، فیلم و حتی قصه برای کودکان تبدیل کنند.

اندرو متیوز یکی از نویسندگانی است که داستان رومئو و ژولیت را برای کودکان بازنویسی و ساده سازی کرده است. متیوز برای جذاب کردن این کتاب برای کودکان و نوجوانان از عکس و تصویر هم استفاده کرده است.

نویسنده‌ی مجموعه داستان‌های شکسپیر کیست؟

اندرو متیوز یکی از مشهورترین نویسندگان استرالیایی در ژانر خودشناسی و روانشناسی است. او مجموعه‌ای درباره‌ی شاد زیستن نوشته است که شهرت جهانی دارد. متیوز معتقد است که شاد زیستن یعنی موفقیت و کسانی که بدنبال موفقیت برای رسیدن به شادی هستند، مسیر غلطی را طی می‌کنند  و همین تفکر او را به یکی از پرطرفداترین نویسندگان حوزه‌ی  شاد زیستن و شادی است.  متیوز تاکنون به بیش از 25 کشور سفرکرده است و در بیشتر از  1000 شرکت و کلیسای بین المللی سخنرانی کرده است. سخنرانی های متیوز در اینترنت موجود است و روزانه هزاران بازدیدکننده دارد.

اندرو متیوز همزمان با فعالیتش در حوزه‌ی آموزش شاد زیستن به همه‌ی گروه‌ها سنتی؛ سراغ ساده‌سازی داستان‌های کلاسیک هم رفته است. او در یک مجموعه‌‌ی کامل به نام داستان‌های شکسپیر، هفده نمایشنامه‌ی مشهور شکسپیر را برای کودکان بالای هشت سال آسان‌سازی کرده است و آن‌ها را همراه با تصویرسازی منتشر کرده است.

رومئو و ژولیت

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین دیدگاه‌ها

بالا