برای تجربه بهتر ، مرورگر خود را به کروم، فایرفاکس، اوپرا یا اینترنت اکسپلولر تغییر دهید.
نقد و بررسی کتاب قتل آسان است

نقد و بررسی کتاب قتل آسان است

یکی از پرآوازه ترین نویسندگان داستان‌های پلیسی جنایی در جهان آگاتا کریستی است. او با داستان‌های خود توانست افراد زیادی را به قصه‌های معمایی و کارآگاهی در ادبیات و سینما علاقه کند. به طوری که بارها از داستان‌های او فیلم ساخته شد. درون قصه‌های آگاتا کریستی خاصیتی منحصر به فرد وجود دارد که خواننده را در عین قصه‌ای پر کشش در فضایی روانشناسی نیز قرار می‌دهد. فضاسازی‌هایی که با شخصیت‌ها به خوبی در هم تنیده شده‌اند تا در نهایت قصه‌ای غافلگیرکننده رقم بزنند. قتل آسان است عنوان یکی از داستان‌های او با پایانی هیجان‌انگیز است که نفس خواننده را تا انتها برای دانستن راز قتل به شماره می‌اندازد.

خلاصه داستان قتل آسان است

 درر خلاصه داستان آمده است: ««لوک فیتز»، پلیس بازنشسته، در قطاری به سوی لندن، با پیرزنی آشنا می‌شود که عنوان می‌کند برای گزارش چند قتل پی در پی به اسکاتلند می رود. قتل‌هایی در دهکدۀ آن‌ها اتفاق افتاده و این بار نوبت قتل دکتر هامبلی بود که تهدید به مرگ شده بود. لوک حرف‌های پیرزن را ناشی از خیال‌بافی می‌داند، اما وقتی به لندن می‌رسد بعد از مدتی آگهی ترحیم دکتر هامبلی را در روزنامه می‌بیند و به درستی حرف‌های پیرزن پی می‌برد. او با لباس مبدل به آن دهکده می‌رود و با خانمی به نام بریجیت آشنا می‌شود. آن‌ها به کمک هم به هویت مقتول پی می‌برند و راز قتل‌ها را کشف می‌کنند.»

درباره کتاب قتل آسان است

قتل آسان است عنوان رمانی جنایی-معمایی به قلم آگاتا کریسیتی نویسنده‌ی مشهور این ژانر است. دو کاراکتر مشهور خانم مارپل و هرکول پوآرو از معروف‌ترین شخصیت‌های دنیای ادبیات هستند که در بیشتر داستان‌های آگاتا کریستی حضور داشته‌اند. در واقع درون‌مایه‌ی اصلی داستان‌های کریستی حول یک قتل و کشف عوامل درونی و بیرونی آن است. در داستان‌های او معمولا قتل درر خانه‌ای متروک و دور افتاده اتفاق می‌افتد و کارآگاه داستان در انتها پرده از این راز بر می‌دارد؛ اما در کتاب قتل آسان است ماجرا کمی تفاوت دارد. کارآگاه این داستان دو شخصیت معروف گفته‌شده نیست بلکه لوک فیتز پلیسی است که این بار پرونده را به عهده گرفته و همراه خواننده در پی کشف قتل‌هایی زنجیره‌ای است.

آگاتا کریستی به مفهوم قتل انگلیسی علاقه داشت. ساز و کار او در ساخت قصه، خلق فضاهای خشونت‌آمیز نبود بلکه او بیشتر علاقه به حل معمای ذهن فرد قاتل داشت و انگیزه‌ای که او دست به جنایت می‌زد را به نوعی تحلیل می‌کرد. شاید بتوان گفت همین موضوع هم باعث تداوم نشر داستان‌های او در طی این سال‌ها شده است.

کتاب قتل آسان است از داستان‌های جذاب آگاتا کریستی است که با ترجمه‌ی مجتبی عبدالله نژاد در 23 فصل از سوی انتشارات هرمس منتشر شده است. داستان این کتاب هم مثل داستان‌های قبلی نویسنده جذاب و غافلگیرکننده است.

چرا باید کتاب قتل آسان است را خواند

کتاب قتل آسان است کتابی معمایی-جنایی، با ترجمه‌ی روان به فارسی است که می‌تواند شما را در یک قصه پلیسی و هیجان‌انگیز غرق کند. اگر قصد داشته باشید غروب روز تعطیل خود را با تجربه‌ ای معمایی و هیجانی آغشته کنید این کتاب انتخابی مناسب و ایدئال برای شما خواهد بود.

  • کتاب قتل آسان است مناسب برای گروه سنی بزرگ‌سال و نوجوان است.
  • تعداد صفحات نسخه‌ی چاپی کتاب 262 صفحه است که با مطالعه‌ی روزانه 20 دقیقه می‌توانید این کتاب را در 14 روز بخوانید.
  • کتاب قتل آسان است جزو کتاب‌های حجیم و بلند با موضوع کارآگاهی است. این کتاب برای افرادی که وقت بیشتری برای مطالعه دارند و می‌خواهند در زمینه‌ی داستان‌های پلیسی و جنایی زمان بیشتری را به مطالعه اختصاص دهند انتخاب مناسبی است.

قتل آسان است

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین دیدگاه‌ها